MUZEJNÍ DEN na kralické tvrzi a Památníku Bible kralické

16.06.2017 13:54

Tak jako v předcházejících letech, Vás i v tomto roce 9. září 2017, zveme na sváteční setkání MUZEJNÍ DEN na kralické tvrzi a Památníku Bible kralické.
Rádi bychom otevřeli prostor pro svátek slova, umu bratrských tiskařů a řemesla tiskařského. Prostor pro setkání lidí, pro které je Bible kralická živým slovem, významným historickým a uměleckým darem a zdrojem poznání.
Od 9. 00 do 17. 00 se Vám zpřístupní prostory Památníku Bible kralické, kralické tvrze, kostela svatého Martina a přilehlém obecním prostranství.
Celý den budou světit prací dva tiskařské lisy, jeden na památníku a druhý na samotné kralické tvrzi. Součástí programu budou: prohlídka památníku, tematické přednášky, praktické ukázky tiskařské, papírenské práce i práce současných uměleckých tiskařů, také písařské, tiskařské a umělecké dílny pro dospělé i dětské návštěvníky. Na brzké shledání se těší zaměstnanci muzea, odborní lektoři a průvodci. Program akce i témata přednášek budeme ještě upřesňovat na internetových stránkách Na Kralické tvrzi.
Na Vaši návštěvu se těší zaměstnanci Památníku Bible kralické, Obec Kralice nad Oslavou a tiskař Roman Prokeš.